Vilniaus elektroninių studijų ir egzaminavimo centras balandžio mėnesį skelbia e. technologijų mokymosi mėnesiu ir VU dėstytojus bei kitus darbuotojus kviečia į mokymų ciklą, kurį sudarys net devyni įvairūs mokymai. Šiuose mokymuose bus taikomi įvairūs mokymo metodai – vykdomi tradiciniai seminarai, o taip pat bus siūlomas ir vienas mišrus kursas. Tai reiškia, kad dėstytojai mokysis savarankiškai, o konsultacijos vyks elektroniniais laiškais, Skype konferencijomis ir pan.

Šių mokymų tikslas - kad kuo daugiau dėstytojų savo veikloje taikytų e. technologijas ir tokiu būdu paįvairintų bei patobulintų savo dėstomą dalyką.

Kadangi per paskutinius mokymus buvo labai daug norinčių įvaldyti e. technologijas studijų procese – šį kartą bus stengiamasi dėstytojų skaičiaus neriboti. Tiesa, norint išlaikyti kokybės reikalavimus, bus ribojamas vienos grupės dalyvių skaičius. Registruojantis nurodykite kelias Jums siūlomas datas. Konkrečios grupės bus formuojamos pasibaigus registracijai ir apie tai dėstytojai bus informuojami el. paštu. Registracija bus nutraukiama likus dviem paroms iki konkrečių mokymų pradžios.

Mokymų lektoriais Jus supažindins su mokymų programa – tereikės peržiūrėti vaizdo pristatymą šiame puslapyje. Radus tinkamus mokymus - kviečiame registruotis.

Jei turite klausimų - kreipkitės į savo ESEC kuratorius arba bendru elektroninio pašto adresu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba telefonu +370 5 239 87 59.

VMA Moodle pradedantiesiems
Šių mokymų metu supažindinsime kaip prisijungti prie VMA, kokie yra kurso formatai, pagrindiniai kurso valdymo elementai, kokios yra pagrindinės mokymosi išteklių ir veiklų priemonės. Mokymosi metu dėstytojai išmoks įkelti mokymosi medžiagą, redaguoti sukeltus išteklius ir juos panaikinti, suteikti prieiga studentams, ją panaikini. Supažindinsime kaip užsisakyti kursą, kurso pakeitimus, naudojant Elektroninių išteklių užsakymo formos tinklalapį. Kovo 27d. 9:00-11:00
Kovo 28d. 9:00-11:00
Kovo 30d. 9:00-11:00
Testų rengimas VMA Moodle I
Pirmiausia šiuose mokymuose susipažinsite su pagrindiniais ir dažniausiai naudojamais klausimų tipais (keli pasirinkimai; taip/ne; trumpi įterpiami atsakymai; esė; sutapimas ir t.t.). Praktiškai pamėginsime pagal Jūsų atsineštus klausimus susikurti pirminę klausimų duombazę pagal kategorijas.
Pasirengę pirminę klausimų bazę mokysimės kaip reikėtų parengti testą/us studentams, kokios yra galimybės ir į ką svarbiausia atkreipti dėmesį.
Balandžio 6 d. 13:00-15:00
Balandžio 13 d. 13:00-15:00
Balandžio 14 d. 9:00-11:00
Testų rengimas VMA Moodle II
Šiuose mokymuose analizuosime sudėtingesnius ir rečiau naudojamus klausimų tipus kuriuose naudojamos formulės ir atsitiktinių skaičių bankai. Aptarsime atsakymo tikslumo vertinimą bei vienetų konvertavimą.
Šie mokymai skirti dėstytojams jau naudojantiems VMA testavimui ir norintiems patobulinti testus naudojant aptariamo tipo klausimus savo kuriamuose Moodle testuose.
Balandžio 21d. 11:00-13:00
Balandžio 18d. 13:00-15:00
Balandžio 20d. 9:00-11:00
>VMA Moodle pažengusiems
Į šiuos mokymus kviečiami dėstytojai, kurie jau yra susipažinę su VMA Moodle ir turi patirties juo naudotis, tačiau nori dar patobulinti savo žinias. Užsiėmimo metu susipažinsite su mažiau naudojamais VMA elementais, tokiais kaip bendru projektu (angl. Workshop), interaktyvia paskaita, susipažinsite su studentų veiklos stebėjimo galimybėmis, testų klausimų analizės priemonėmis, išmoksite optimaliai panaudoti įverčių knygelės galimybes ir kt. Balandžio 4d. 13:00-15:00
Balandžio 7d. 9:00-12:00
Balandžio 13d. 9:00-12:00
Virtualios programavimo laboratorijos įrankio panaudojimas (programavimas)
Šiuose mokymuose susipažinsime su virtualios programavimo laboratorijos (VPL) veikla. VPL suteikia galimybę pateikti, vykdyti ir vertinti įvairių programavimo kalbų programas tiesiai VMA aplinkoje.
VPL gali apdoroti programas ir skriptus parašytus Ada, Bash script, C, C++, Fortran, Java, Pascal, Prolog, SQL, Scheme kalbomis.
Šie kursai skirti dėstantiems programavimo kalbas ir norintiems panaudoti VPL savo VMA kursuose.
Kovo 23d. 9:00-10:00
Kovo 27d. 15:00–16:00
Balandžio 24d. 10:00-11:00
Interaktyvių mokymo objektų kūrimas ir panaudojimas VMA Moodle
Šių mokymų metu susipažinsime su H5P interaktyvių mokymo objektų kūrimo įrankiun ir išmoksime kurti įvairių tipų mokymosi objektus. Tai ir interaktyvus video, ir įvairūs interaktyvūs kursų pristatymai, interaktyvūs testai, kai naudojami ne tik tradiciniai klausimai. Taip pat atsiras galimybė atsisakyti jau įprasto PowerPoint įrankio – panaudojant naujai išmoktą įrankį, galėsite pristatymus pateikti kiek interaktyviau, t. y. studentams peržiūrint Jūsų pristatymus jiems bus suteikta galimybė pasitikrinti kaip jie suprato pateiktą medžiagą.
Tai tik maža dalis mokymosi objektų tipų, kurie bus pristatomi per šiuos mokymus. Su kitais susipažinsite atvykę į mokymus.
Balandžio 10d. 10:00-12:00
Balandžio 11d. 10:00-12:00
Balandžio 12d. 10:00-12:00
Vaizdo medžiagos rengimas, galimybės ir panaudojimas. Teorija + praktiniai užsiėmimai
Šie mokymai bus trijų dalių. Pirmoje dalyje trumpai pristatysime informaciją apie ESEC turimą vaizdo įrangą, pakalbėsime kaip organizuoti vaizdo paskaitas (susitikimus) savarankiškai ar su ESEC darbuotojų pagalba.
Antroje dalyje pakalbėsime apie tai, kaip reikia elgtis prieš kamerą, ką daryti prieš, per ir po vaizdo paskaitų, kaip bendrauti, kaip reikia rengtis, kaip parengti vaizdo paskaitai skirtas skaidres ir bendrauti su nutolusiais studentais ar kolegomis.
Trečia mokymų dalis. Tai bus praktinė dalis, kurios metu pabandysime įrašyti 3-5 minučių kokybišką vaizdo pristatymą. Įrašus darysime ESEC mini vaizdo studijoje, naudosimės visa turima įranga, pamatysite, kaip vietoj „žalios“ sienos galėsime sumontuoti Jums tinkamą foną, pamatysite kas tai yra sufleris ir kaip jis veikia.
Mokymai skirti dėstytojams, norintiems įvaldyti vaizdo technologijas bei pritaikyti jas paskaitų ar kitoje veikloje.
Balandžio 10d. 13:00-15:00
Balandžio 12d. 13:00-15:00
Balandžio 21d. 9:00-11:00
Elektroninės sutapties aptikimo sistema ESAS4
Šiuose mokymuose aptariama kas yra plagiatas, kaip jį apibrėžia kiti universitetai, apžvelgiami tipiniai pavyzdžiai.
Taip pat apžvelgiama Vilniaus universiteto naudojama elektroninė sutapimų aptikimo sistema ESAS4, tipiniai šios sistemos naudojimo pavyzdžiai.
Kovo 30d. 14:00-16:00
Balandžio 3d. 9:00-11:00
Balandžio 6d. 9:00-11:00
Atvirojo ir e. mokymosi kursų projektavimas ir diegimas (nuotolinis)
Elektroninio mokymosi medžiagos kūrimas. Elektroninio mokymosi medžiagos projektavimas. Kaip užrašyti išmatuojamus tikslus? Piramidės formos analizė. Tinkamos terpės parinkimas. Klausimų projektavimas. Elektroninio mokymosi medžiagos konstravimas. Aiškus efektyvus rašymas. Bandymas, tobulinimas, diegimas. E. mokymosi vizija. Interaktyvumo reikšmė. Balandžio 11d. 13:00-15:00